Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: ChiniecMój pomysł na montaż kamery.
Zainspirowany uchwytem, jaki widziałem na Aliexpress postanowiłem zaprojektować swój własny.
Jest to uchwyt montowany na zbiorniczku płynu hamulcowego. Po kilku prototypach wykonanych z plastiku powstała końcowa wersja ze specjalnym wycięciem, dzięki któremu można bez obaw skręcić do oporu kierownicę. Wycięcie zaprojektowane jest dla owiewki w wersji turystycznej Loster. Nie miałem okazji sprawdzić czy będzie pasowało także pod zwykłą, oryginalną.
Wygląda to mniej więcej tak:

Dla chętnych, którzy chcieliby wykonać sobie taki uchwyt, zamieszczam fotkę z wymiarami.
Wykonany jest z blachy aluminiowej o grubości 6mm. Grubość i materiał dobrany nie przypadkowo, bo okupiony wieloma testami (różne grubości i materiał). Całość pomalowana zwykłym sprayem z puszki.

Wady jakie zauważyłem:
1. Kamerka rejestruje wszelkie, dziwne dźwięki i odgłosy, które przenoszą się przez kierownicę. Mi to jednak nie przeszkadza. Dla zminimalizowania drgań, obudowa kamery oddzielona jest od uchwytu grubą, gumową podkładką.
2. Jeśli kamera działa na baterii, to niema problemu. Jeśli jednak mamy podłączony przewód do ładowarki, to należy uważać podczas pełnego skrętu, bo potrafi przegiąć wtyczkę w gnieździe kamerki. Aby zniwelować ten problem zakupiłem przewód zasilający z wtyczką kątową.
Tu mały filmik jaki zmontowałem. Jakość nie powala, bo wiadomo - YT.
Nagranie Full HD puszczone w domu na 50" plaźmie - bajka.
Test uchwytu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że komuś się przyda.
Odpowiedz
Ja wolę mocować na kask. Zawsze coś ciekawego można nagrać dookoła. Ale szyba to mam chyba pół metra. Nie wieje Ci po kasku?
Odpowiedz
(06-13-2018, 10:06 PM)CinekGDA napisał(a): Ja wolę mocować na kask. Zawsze coś ciekawego można nagrać dookoła.  Ale szyba to mam chyba pół metra. Nie wieje Ci po kasku?

Oczywiście testowałem także kamerkę na kasku, ale jakoś nie czuje się bezpiecznie z kawałkiem plastiku przy głowie.
Nie wieje bezpośrednio w kask, ale ze szybą tworzą się zawirowania i trzepie łbem na boki. Nie wiem czy dołożenie deflektora coś pomoże.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości