Gmole Heed - gadżet

Czyli ulepszamy nasze Varadero

Gmole Heed - gadżet

Postprzez Anna_varadero125 » 1 sierpnia 2016, o 09:38

Gmole Heed - założone w piątek 29.07, paczka ekspres bezpośrednio od Heeda tutaj +. Montaż prosty, ale spasowanie masakra, niby do HV125, ale....kątowniki w ogóle nie wyprofilowane, leżały na dolnych plastikach, trzeba było wygiąć i dopasować, a co śmieszniejsze, to co co powinno zabezpieczać, uderzone dwa razy młotkiem gumowym i już wygięte :shock: . Śruba w zestawie do lewej strony za krótka 30mm, powinna być 40mm, i do sklepu po śrubę. Mąż mnie pyta: w jakim celu kupiłam dla wyglądu taki gadżecik, czy dla bezpieczeństwa. Odpowiedziałam, że dla bezpieczeństwa, zdziwił się i stwierdził, że chyba jak się przewrócę na postoju :D. Fakt moto teraz wygląda rasowo, super, ale nie wiem czy o to chodziło. No cóż założę sobie reflektorki, chociaż będę miała jaśniej ;) na drodze. Czy polecać, nie wiem.......
Anna_varadero125
Początkujący
Początkujący

Maszyna: Varadero 125 07-12
Imię: Anna

Re: Gmole Heed - gadżet

Postprzez Shlizer » 1 sierpnia 2016, o 10:13

Też jakiś czas temu kupiłem Heedy i z montażem żadnego problemu nie miałem. Wszystko mi pasowało jak należy (co szczególnie cieszy, jako że pierwszy raz rozkręcałem jakikolwiek motor =p). Jedynie mogę się przyczepić do instrukcji, bo nie wszystko było od razu zrozumiałe.
Co do wytrzymałości ciężko powiedzieć. Akurat dziś rano zauważyłem, że mi moto upadło na postoju. Był przykryty pokrowcem i poleciał na grunt (mokra ziemia + trawa). Jedynie wygięło mi się lusterko i musiałem nastawić - gmole i plastiki nie ucierpiały (ewentualnie zrobię edycję posta, bo spieszyłem się do pracy i wnikliwie się nie przyglądałem).

Musiałaś trafić na naprawdę felerny model. Albo ja trafiłem na wyjątkowo dobry o0
Shlizer
Początkujący
Początkujący

Imię: Krzysiek

Postprzez Anna_varadero125 » 1 sierpnia 2016, o 11:12

Z montażem nie było problemu, tylko chodzi o sam produkt.
Anna_varadero125
Początkujący
Początkujący

Postprzez pawelc » 1 sierpnia 2016, o 17:17

Moje heedy też z montażem zero problemów, jeden szlif w lesie zaliczony ,motor położony ,plastiki ocalały .Czyli spełniają swoją role ,nawet wielkich zadrapań nie mają .. Za tą cenę nie widzę do czego można się przyczepić
pawelc
Początkujący
Początkujący

Maszyna: Varadero 125 01-06
Imię: Paweł

Postprzez Darth80 » 2 sierpnia 2016, o 16:20

a mowilem brac RM-G :)
Darth80
Site Admin
Site Admin

Imię: Paweł

Postprzez Anna_varadero125 » 2 sierpnia 2016, o 21:54

Darth80 napisał(a):a mowilem brac RM-G :)
no......ale jak to baba bo heedy były ładniejsze :mrgreen:, ale jest już ok
Anna_varadero125
Początkujący
Początkujący

Postprzez Fotom » 3 sierpnia 2016, o 10:55

Ja chyba też jak baba :) - dla mnie rm-g są szpetne :roll:
Fotom
Moderator
Moderator

Imię: Tomasz

Postprzez Anna_varadero125 » 8 sierpnia 2016, o 10:39

Fotom napisał(a):Ja chyba też jak baba :) - dla mnie rm-g są szpetne :roll:

W końcu mam kumpele na forum :lol:
Anna_varadero125
Początkujący
Początkujący

Postprzez Shlizer » 18 sierpnia 2016, o 08:02

Mogę powiedzieć, że moje heedy się wczoraj sprawdziły. Upadek przy niewielkiej prędkości na mokry asfalt skończył się tylko zdartym lakierem z gmoli i osadem zdrapanego asfaltu na stopce =)
Shlizer
Początkujący
Początkujący

Imię: Krzysiek

Postprzez PeterP » 25 września 2016, o 19:23

Odświeżę temat.
Dzisiaj Gmole (Heed) i stelaże kufrów, przydały się bardzo mojemu Ojcu (ujeżdża teraz moje Viadro). Staruszek zaliczył uślizg przodu i tym samym lowside przy około 80 km/h a więc nie była to już parkingówka, tyłkiem szorował po suchym asfalcie, na jego oko ze dwadzieścia parę metrów. W skutek upadku wygięło się górne mocowanie gmola, a w miejscu styku z asfaltem metal rurki aż zmienił kolor na piękny błękit hartowanej stali. Poza tym i poobcieranymi klamkami, ciężarkami i innymi "pierdołami" z moto nic się nie stało, prostowanie zajęło 10 minut i będzie trzeba jedynie podmalować tu i ówdzie . Gmole ochroniły poza tym nogę przed poważniejszymi uszkodzeniami wskutek przygniecenia. Z innych strat to ciuchy do wymiany, choć się spisały na medal (budżetowy komplet od Prospeed)... no poza letnimi meshowymi rękawicami od Icona, których gumowe ochraniacze kostek nie dały rady i starszy ma trochę zdrapane paluchy na kostkach... a cały fikołek wydarzył się 3 minuty od domu co pokazuje że nie warto wsiadał na moto bez ochraniaczy nawet jak jedziemy tylko "po gazetę".
Varadero 125 ==> NT700V Deauville
PeterP
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Imię: Piotr

Następna strona

Powrót do Osprzęt Varadero