PL-UA-BY-PL - lato 2017

Re: PL-UA-BY-PL - lato 2017

Postprzez Castaway » 19 sierpnia 2017, o 10:38

No to u mnie się już też wyklarowało i właśnie wróciłem z Ukrainy. Zatem Rumunię odpuszczam w tym roku....
Trasa z grubsza taka jak na obrazku w sumie wyszło nieco ponad 2kkm. Średnia przelotowa coś ok 60km/h ....a odcinek Synevyrska Polana - Dubowe ok 20km/h ze względu na stan dróg....publicznych

Kilka fotek tutaj https://goo.gl/photos/CPnzG17cqpGpdoYS7
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kto chce Triumph'a? http://tiny.pl/gpclh
Było Varadero 125 2004, jest Triumph Tiger 800XC
Castaway
Specjalista
Specjalista

Maszyna: Inny motocykl
Imię: Pit

Postprzez rado321 » 20 sierpnia 2017, o 18:54

Tylko pozazdrościć! Jakieś praktycznie porady dla potomnych? Jak z oznakowaniem drog?tamtejsza milicją?jakoscia paliwa?kultura na drodze?na co uwazac?
Wsk125--romet ogar 205----simson s4---Varadero 125---Kawasaki ER6F---?
rado321
Zaawansowany
Zaawansowany

Imię: rado321

Postprzez Castaway » 20 sierpnia 2017, o 21:04

Kilka praktycznych:
Drogi - asfaltowy off-road(często bez asfaltu)....dobry asfalt bo jeszcze nowy spotkałem tylko w okolicach Lwowa....ok. 20km w sumie. Reszta....trzeba lecieć szybko, żeby przelatywać nad nierównościami. Oznakowanie nie ma znaczenia....za wyjątkiem znaków STOP....które nabierają szczególnego znaczenia zwłaszcza w poniedziałki kiedy to policja rusza na łowy.

Policja drogowa - jak się zatrzymasz prawidłowo w poniedziałek na "Stop'ie"...nic Ci nie zrobią, pogadają, popytają i puszczą......a po 10km zatrzymają i każą chuchnąć....oczywiście wyczują choćbyś nawet nic nie łyknął...potem Cię wezmą na "maszinku" i każą dmuchać..i wydmuchasz....i zapłacisz....żeby jechać dalej....chyba, że nie zapłacisz to zatrzymają Cię na dłużej....aż zapłacisz....i możez jechać(jaja no nie?) Na "krew" jechać nie chcieli...."bo u nas tylko "maszinka" wystarczy i ona ma certyfikat i jest dobra" itd.... 1000 hrywien(wliczone w koszty)

Paliwo - 95 kosztuje ok 3,1PLN nie wyczułem różnicy. Jest ok.

Kultura na drodze - podobnie jak u nas....w miastach jednakowoż można się przeciskać przez korek, ale trzeba to robić prawą stroną....tam są po prostu dziury i samochody się trzymają środka drogi.

Na co uważać - na krowy na drodze....w wioskach, na biegające dzieciaki... dziury

W co wierzyć - w czas przejazdu pokazywany przez GPS - jak pokazuje 50km w 2,5h.....to tak będzie, albo i dłużej. Ja nie uwierzyłem...na mapce załączonej do posta jest odcinek Synevyrska Poliana - Dubowe to jest jakieś 68km...jechałem prawie 3 godz...

Jest bezpiecznie i nie ma się ani czego ani o co bać(w sensie ludzie/motor/ szpej cały....zostawiałem kask, kurtkę itd. przy moto i nic nie zginęło)

Jakby coś, ktoś chciał wiedzieć więcej to śmiało pytać.

I pomyśleć, że jeszcze 2lata temu....nie chciałem słyszeć o motocyklu.....a potem było Varadero ;-)
Kto chce Triumph'a? http://tiny.pl/gpclh
Było Varadero 125 2004, jest Triumph Tiger 800XC
Castaway
Specjalista
Specjalista

Imię: Pit

Poprzednia strona

Powrót do Turystyka motocyklowa