Wyważenie kół

Informacje dotyczące ogólnie Varadero 125

Wyważenie kół

Postprzez seebst » 15 maja 2016, o 09:49

Czy w swoich sprzętach koła macie wyważane? Pytam, bo w sumie niedawno się zorientowałem, że żadne z moich kół nie ma ciężarka. Co prawda nic niepokojącego na razie nie zauważyłem. Opony jakie mam założone to pirelli scorpion. Wyczytałem gdzieś, że opon z kostkami nie trzeba wyważać. No ale sam nie wiem. O ile po niedzieli będę ściągać przednie koło do wymiany tarczy, to przy okazji podjadę, żeby mi wyważyli. O ile w ogóle jest taka potrzeba? A wy jak macie?
seebst
Zaawansowany
Zaawansowany

Maszyna: Inny motocykl
Imię: Sebastian

Re: Wyważenie kół

Postprzez szuler » 15 maja 2016, o 11:45

Warto wyważać - ja wyważam. Maluch jeździ z dużymi prędkościami i ewentualne bicia będą mieć konkretne skutki. Generalnie nie wyważa się kół w pojazdach wolnobieżnych.
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Imię: Marcin

Postprzez PeterP » 18 maja 2016, o 17:08

Wyważyć zawsze warto, ale czy na pewno w tym moto to jest konieczność... nie jestem pewien.
NT700V kupiłem jak się okazało na niewyważonych, po wymianie opon w warsztacie dolepili mi na tylnej feldze ponad 40 gram na przodzie z 20; na niewyważonych oponach jeździłem do max 120 km/h i za bardzo nie czułem bicia, koleżka który sprzedał mi moto pół Polski i ćwierć Europy zjeździł na niewyważonych.
Varadero 125 ==> NT700V Deauville
PeterP
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Maszyna: Varadero 125 07-12
Imię: Piotr

Postprzez seebst » 18 maja 2016, o 17:56

Jako że podczas wymiany tarczy koło miałem na wierzchu, więc zajechałem do zakładu celem sprawdzenia i ewentualnego wyrażenia koła. Jakoś nie czułem takiej potrzeby, ale dla pewności tylko to zrobiłem. No i wyszło, że 25 gramów trzeba nakleić. Koło założyłem, dzisiaj zrobiłem kilkanaście kilometrów, rozpędziłem się nawet do 90 km/h i jakoś różnicy nie zauważyłem, a jeśli jest, to tylko chyba w podświadomości :D Gość mówi, że powinno się wyważać, ja też tego zdania jestem, ale w sprzętach, w których się jedzie, a nie ślimaczy hehe. Spróbuję się kiedyś do 120 rozpędzić i porównam różnicę, bo wcześniej przy tej prędkości czułem już, że zaczyna coś telepać
seebst
Zaawansowany
Zaawansowany

Imię: Sebastian

Postprzez mcmad » 19 maja 2016, o 16:30

Można tego nie czuć ale minimalne nawet bicie może mieć destruktywny wpływ np. na łożyska kół...
Varadero 125 -> Yamaha TDM 850 4TX -> Yamaha XTZ750ST-> Yamaha XTZ850 4TX
mcmad
Moderator
Moderator

Imię: Adam

Powrót do Informacje ogólne