Honda znowu w garażu

Tradycyjnie - o wszystkim i o niczym, luźne rozmowy

Re: Honda znowu w garażu

Postprzez szuler » 9 września 2017, o 20:52

Tomek - chyba trochę Ci pozazdrościłem :shock: :P , a może trochę się zaraziłem :P
Po Kawasaki Voyager ZG1200, który ma nowego właściciela zawitała do mnie taka otoHonda :P
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Maszyna: Inny motocykl
Imię: Marcin

Postprzez marcinie » 10 września 2017, o 18:34

szuler napisał(a): zawitała do mnie taka otoHonda :P

Silverwing ? bo chyba gold jest troszkę wiekszy ;) Piekny sprzęt Marcinie

co do CX500 faktycznie.. mają coś w sobie te sprzęty.. a ta lampa z tyłu, faktycznie taka duża? czy tylko mi sie wydaje :)

pozdr
marcinie
Początkujący
Początkujący

Maszyna: Varadero 125 01-06

Postprzez szuler » 10 września 2017, o 22:08

Tak to Silverwing - GL650 Interstate :P
Lampa z tyłu faktycznie duża. Ten model to w ogóle ciekawostka. Zrobiony na Amerykę , nie sprzedawał się bo był zbyt mały i zbyt użytkowy. Do tego przyszedł kryzys sprzedażowy na motocykle w ogóle i Honda po roku produkcji tego modelu zakończyła ją. W Europie był oferowany CX500 i GL500, które bardzo dobrze się sprzedawały.
Po zakończeniu produkcji GL650 Honda wyprodukowała Deauville, której nie oferowano w USA, natomiast w Europie sprzedawała się świetnie.
Ot taka historia :P
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Postprzez sirturek » 11 września 2017, o 17:40

Hehe, gratuluję zakupu Marcinie :) CX'y to wdzięczne sprzęciki, ale wiadomo jak ze staruszkami tam go strzyka tu go boli :) Najeździłem nim i tak ze 4 tyś w tym sezonie i raczej się z nim nie rozstanę o ile sytuacje nie zmusi. Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia i relacje z użytkowania.
BMW R850R
sirturek
Moderator
Moderator

Imię: Tomek

Postprzez szuler » 11 września 2017, o 20:13

sirturek napisał(a): Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia i relacje z użytkowania.

Sam jestem ciekaw jak to będzie. Przejechałem się tylko kawałek i wrażenie jest zupełnie różne od dotychczasowych. Kierownica typu choperowego totalnie nie pasuje do tego z założenia turystycznego motocykla. Ma 64 KM także zbiera się w miarę, ale jako dawna technika nijak się to ma do zbierania się DLa z 70 KM. Ogólnie wielka zagadka, ale wygląd tego motocykla bardzo mi się podoba .. :P
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Postprzez sirturek » 11 września 2017, o 20:29

U mnie w standardzie pozycja bardziej sportowa niż turystyczna, na dłuższą metę bolą plecy i ręce, ale w koło komina jest git. 500'tka ma 50 koni, trochę mu tam brakuje, ale za to jest bardzo elastyczny. Czuły na nierówności wzdłużne, miękka rama, hamulce słabe. Przy odpowietrzaniu trzeba zaciski odkręcić i ustawić w pionie, żeby skutecznie pozbyć się powietrza i jest duuuzo lepiej. Tylny bęben bardzo skuteczny. Koniecznie musisz zbadać łańcuch rozrządu, ja u siebie na jesieni będę wyciągał silnik głownie w tym celu.
Nie wiem jak to wytłumaczyć sensownie, ale ten motocykl daje dużo przyjemności. Pomimo tego, że to staruszek i ani to trakcji, ani mocy, ani hamulców, to nie chce się zsiadać.
GL500 ostatnio na motobandzie widziałem https://www.youtube.com/watch?v=fE8EmHqz-6w
Trochę głupoty gada, ale miło obejrzeć.
BMW R850R
sirturek
Moderator
Moderator

Postprzez szuler » 12 września 2017, o 10:21

Temat łańcucha rozrządu w 650 rozwiązano stosując samonapinacz, tak że dopóki nie słychać podejrzanych dźwięków mam spokój. Teoretycznie moto ma 43 tyś. mil, czyli wszystko powinno być OK. Zobaczymy co powie mechanik z Hondy jak go posłucha :P GL650 jest w stosunku do 500 dość mocno zmodyfikowany, łącznie z układem hamulcowym (z przodu dwie tarcze a do tego założone są przewody w oplocie) tak że przynajmniej z jedną osobą hamowanie jest do przyjęcia :P
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Postprzez sirturek » 12 września 2017, o 19:01

Też mam samonapinacz, ponoć jest gorszy niż ten manualny....
BMW R850R
sirturek
Moderator
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Hydepark