Świecić nie tylko przykładem...

Tradycyjnie - o wszystkim i o niczym, luźne rozmowy

Świecić nie tylko przykładem...

Postprzez rado321 » 6 listopada 2017, o 18:54

Z racji wyjazdów wieczornych zastanawiam sie nad polepszeniem mojej widoczności. Rynek oferuje rozne szelki kamizelki czy szarfy odblaskowe. Czy ktos z Kolegow uzywa czegos podobnego?jak jest z wygodą noszenia?nie furczy to to zbytnio?nie przesuwa sie podczas jazdy? Lepsze sa kamizelki podszyte siatka czy zwykle szelki? Kurtka ozone ma kilka elementow odblaskowych ale nie tak wyrazistych jak te wynalazki. Stad moje zastanawianie....I ostatnia kwestia. Kamizelki z napisem Polska są obecnie na topie czy bardziej w odwrocie?
Wsk125--romet ogar 205----simson s4---Varadero 125---Kawasaki ER6F---?
rado321
Zaawansowany
Zaawansowany

Maszyna: Inny motocykl
Imię: rado321

Re: Świecić nie tylko przykładem...

Postprzez mcmad » 6 listopada 2017, o 19:11

Często śmigam po zmroku lub przed świtem, osobiście używam szelek, mam dwie pary. Jedna kupiona w sklepie rowerowym druga chyba w biedrze (każda kosztowała mniej niż 20 pln). Widoczność na plus, zakładanie upierdliwe obie są na rzep, zakładane przez głowę i zapinane rzepem w pasie, lubią się skręcać przy zakładaniu. Plus-nie czuć ,że masz coś na kurtce, nie ruszają się, nie telepią. Uprzedzając pytanie czy się przydały i warto, moim zdaniem tak , raz zabrakło mi wachy w tenerze o 3 rano no to pchamy w jakieś miejse gdzie można moto postawić (czyli jakieś 700 metrów na przystanek pod górę :evil: ), ciemno jak wiadomo gdzie, świateł w moto nie odpale bo nie wiem czy moto tryknie , więc widoczne były tylko lewitujące ogromne stringi ( znajomy pieszczotliwie nazywa ją stringami, w sumie jest jakieś podobieństwo :) ).
Varadero 125 -> Yamaha TDM 850 4TX -> Yamaha XTZ750ST-> Yamaha XTZ850 4TX
mcmad
Moderator
Moderator

Imię: Adam

Postprzez staszek_s » 7 listopada 2017, o 13:05

Ja jeżdżę już 2 sezony w takiej: http://www.4ride.pl/odziez-motocyklowa/ ... -fluo.html
Jestem zadowolony ale na przyszłe lato chyba pomyślę o szelkach, to jednak trochę blokuje wentylację. Trzeba uważać z rozmiarem, nie może być za szeroka bo będzie furkotać i podjeżdżać. Zapinana na suwak, wg mnie bardzo wygodna a widoczność dobra.
--
DL 650 AL5
staszek_s
Nowicjusz
Nowicjusz

Imię: Staszek

Postprzez rado321 » 7 listopada 2017, o 19:56

Dziękuję za porady. Wybieram szelki. Mniej miejsca zajmą w kufrze. Będę używał tylko przy ograniczonej widoczności.Spełnią swoją funkcje.Lwg
rado321
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez szuler » 8 listopada 2017, o 11:58

Używaj je zawsze - lepsza widoczność motocykla/motocyklisty to Twoje bezpieczeństwo.
Jeżdżę w szelkach od 11 lat i bez nich nie wsiadłbym na moto :P
Pozdrawiam,
Marcin
DL650A Ruda Suzia
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
szuler
Sponsor portalu 2017
Sponsor portalu 2017

Imię: Marcin

Postprzez staszek_s » 8 listopada 2017, o 15:11

Popieram, też zawsze jadę w kamizelce + biały kask + dodatkowe światła led. Pewności nie daje ale nawet lekkie zmniejszenie ryzyka warte jest zachodu.
--
DL 650 AL5
staszek_s
Nowicjusz
Nowicjusz

Imię: Staszek

Postprzez Kapusta » 21 listopada 2017, o 08:57

Ja też jeżdżę w odblaskach i to niezależnie od pory dnia i warunków na drodze. Tak jak napisał Szuler, zawsze jesteś bardziej bezpieczny. Jadąc w odblasku kierowca prędzej zwróci na ciebie uwagę. Raz, że kolor daje w oczy a dwa, że większości kierowców zielony lub jak kto woli żółty odblask kojarzy się z policją na drodze. Sam często spotkałem się z reakcją hamowania kiedy pojawiłem się w polu widzenia kierowcy osobówki a jako kierowca osobówki niejednokrotnie się na to sam nabrałem. Dlatego moim zdaniem, nie jest istotna forma a sam fakt ubierania odblasków podczas jazdy motocyklem.
Osobiście używam kamizelki dziurkowanej i spisuję się dobrze. Czasem przy bocznym wietrze bywa, że trochę furkocze jednak nie jest to w żadnym stopniu upierdliwe.
Kapusta
Moderator
Moderator

Maszyna: Varadero 125 07-12
Imię: Maciej

Postprzez rado321 » 21 listopada 2017, o 19:24

Szelki dotarly. Wyregulowane czekaja na sezon. Kontynuując watek bezpieczeństwa-zamowilem naszywke z ksywką i grupą krwi. Oby się nie przydała.
rado321
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez rado321 » 22 listopada 2017, o 19:45

Naszywka przyszyta u dolu kurtki. Zostalo mi jeszcze umyć łańcuch i przygotowac motura do zimy. Ale jeszcze nie teraz ;)
rado321
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Darth80 » 23 listopada 2017, o 22:36

jak Michal stoi w swojej POLSKA przy swoim bialym rumaku to wszystkie auta na drodze wyhamowywuja do 40kmh. wiec chyba dziala :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Darth80
Site Admin
Site Admin

Maszyna: Varadero 125 01-06
Imię: Paweł

Powrót do Hydepark