Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: redjanarlicznik zdechł
Parę dni temu spotkała mnie przykrość.
W trakcie jazdy cały licznik zastrajkował- obrotomierz, prędkościomierz padły na zero, a wyświetlacz zgasł. 
Działają kontrolki od migaczy i podświetlenie (no dobra, połowa podświetlenia, ale tak go kupiłem)
Sprawdziłem wtyczkę (przeczyściłem, choć była czysta) i sprawdziłem bezpieczniki (znalazłem 5+1- jest więcej?)
Dalej nie mam pojęcia co robić  Sad
muszę do fachowca, czy jest szansa coś samemu poprawić?
Dzięki
Odpowiedz
Ewidentnie brak zasilania na licznik
Honda Varadero 125XL 2008 ==> Suzuki V-Strom 650DL 2010==>Tracer 09
Odpowiedz
No toś mi doradził  Big Grin 
 A tak dokładniej?
Jakiś dodatkowy bezpiecznik, którego nie widzę? jakaś kostka ukryta?
Odpowiedz
Jeżeli licznik ma podświetlenie i działają kierunki to obstawiałbym, że zasilanie jest ok , a zdechł procesor(scalak sterujący), jeżeli tak było to sprawdziłbym ładowanie czy za dużo nie podaje.
Odpowiedz
próbowałem trochę pogrzebać- 
w kostce jest zasilanie i jeden dziwny objaw:
wpinając kostkę, na sekundę licznik ożywa- wskazówki drgają, a wyświetlacz pokazuje wszystko- potem znowu nic
chyba jednak trzeba elektryka  Sad
Odpowiedz
(07-04-2018, 09:12 PM)redjanar napisał(a): próbowałem trochę pogrzebać- 
w kostce jest zasilanie i jeden dziwny objaw:
wpinając kostkę, na sekundę licznik ożywa- wskazówki drgają, a wyświetlacz pokazuje wszystko- potem znowu nic
chyba jednak trzeba elektryka  Sad

To znaczy, że zasilanie podaje cały czas, więc szukałbym  w układzie sterującym (są tam chyba dwa scalaki i kilka diód i rezystorów smd) tak na mój gust, nie próbuj zwykła lutownicą grzebać przy prockach bo pójdą z dymem, najlepiej poszukaj jakiegoś elektronika tylko gramotnego ze stacją lutowniczą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości