Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: gibany3Podłączanie gniazda USB
Witam,
mam proste i szybkie pytanie, gdzie najlepiej, najmniej inwazyjnie wpiąć się w elektrykę w celu podpięcia gniazda USB? Chciałbym aby gniazdo działało tylko z włączonym zapłonem; czy w takiej sytuacji jest sens stosowania włącznika gniazda? Zapytam również, jaki bezpiecznik powinienem zastosować do takiego gniazda(zdjęcie):

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Cytat:gdzie najlepiej, najmniej inwazyjnie wpiąć się w elektrykę w celu podpięcia gniazda USB? Chciałbym aby gniazdo działało tylko z włączonym zapłonem; czy w takiej sytuacji jest sens stosowania włącznika gniazda? Zapytam również, jaki bezpiecznik powinienem zastosować do takiego gniazda(zdjęcie):

Możesz podpiąć się pod stycznik rozrusznika i nie ma sensu montować wyłącznika.

Cytat:Zapytam również, jaki bezpiecznik powinienem zastosować do takiego gniazda

Zakładam, że gniazdo będzie obsługiwać telefon, lub nawigację. W tym przypadku wystarczy max. 2A
Odpowiedz
Ja mam tak:
https://varadero125.com.pl/forum/showthr...8#pid14058
Odpowiedz
(08-02-2018, 11:11 AM)Chiniec napisał(a):
Cytat:gdzie najlepiej, najmniej inwazyjnie wpiąć się w elektrykę w celu podpięcia gniazda USB? Chciałbym aby gniazdo działało tylko z włączonym zapłonem; czy w takiej sytuacji jest sens stosowania włącznika gniazda? Zapytam również, jaki bezpiecznik powinienem zastosować do takiego gniazda(zdjęcie):

Możesz podpiąć się pod stycznik rozrusznika i nie ma sensu montować wyłącznika.

Cytat:Zapytam również, jaki bezpiecznik powinienem zastosować do takiego gniazda

Zakładam, że gniazdo będzie obsługiwać telefon, lub nawigację. W tym przypadku wystarczy max. 2A

Zrób to sobie raz a dobrze, szczegółowo opisze Ci to jutro lub pojutrze i zrobię ew fotki, ale tak na szybciora z aku przez bezpiecznik 10A dp przekażnika np: 4141 z diodą na cewce koniecznie, cewka do masy i bezpiecznika chyba pierwszego opisany fan, po przekręceniu stacyjki masz styk 12v na pk. i z niego możesz już zasilać dowolnie inne rzeczy przez odpowiednie bezpieczniki pozdrawiam .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości